Vyhľadať

RUBI Prípravok pre nastavenie pozície dlaždíc (Ref. 60926)

Prípravok RUBI slúži pre rýchle a presné umiestnenie dlaždice v horizontálnom aj vertikálnom smere. Ref: 60926

Original price was: 191,15 €.Current price is: 181,60 €. (151,33  bez DPH)

Skladom

Popis

Prípravok RUBI je profesionálny nástroj pre rýchle a zároveň veľmi presné umiestňovanie dlaždíc v horizontálnom aj vertikálnom smere. Je vhodný zvlášť pre keramické a veľkoformátové dlaždice. Je použiteľný pre dlažby aj obklady na stenách. Nie sú k nemu potrebné žiadne ďalšie nástroje. Prípravok je výborný pre dodržiavanie rovnakých špár medzi dlaždicami, príp. pre odstránenie výškových „odskokov“ dlaždíc. Max. nosnosť prípravku je 100 kg.

Po uložení dlaždice do lepidla môže byť náročné ich presné umiestnenie voči ostatným dlaždiciam. Zvlášť náročné to môže byť pri ťažkých veľkoformátových dlaždiciach a zvýšenej miere priľnavosti lepidla.

Prípravok RUBI pomáha práce v prípadoch, že je potrebné malé a veľmi presné posunutie dlaždice. Prípravok má dve 150 mm vákuové prísavky, ktoré zaručujú výborné uchytenie. 1 prísavka sa uchytí o už predtým položenú dlaždicu a 2. prísavka sa uchytí o dlaždicu, ktorú chcete jemne posúvať. Následne sa pomocou závitových mechanizmov nastavia vzdialenosti v horizontálnej alebo aj vertikálnej rovine. Rozpätie posuvu vo vertikálnej rovine je 0 – 40 mm (posuv do strán), rozpätie posuvu v horizontálnej rovine je 0 – 20 mm (posuv vyššie/nižšie). Tým je možné dosiahnúť dokonale presné uloženie dlaždice.

Prípravok nenahrádza funkciu nivelačných systémov a odporúča sa ako doplnkový nástroj k nim!

Súvisiace produkty