Vyhľadať

Diamantové kotúče RUBI ECD 2in1 – všestranní pomocníci obkladača

Článok o viacúčelových diamantových kotúčoch RUBI ECD 2in1 SUPERPRO.

Spoločnosť RUBI koncom roka 2017 uviedla na trh diamantový kotúč radu ECD. Kotúč je jedinečný svojou viacúčelovou čepeľou, ktorú tvoria obojstranne galvanicky upravené strany kotúča s diamantami. Tento dizajn Vám umožňuje suché rezanie rôznych materiálov a zároveň brúsenie povrchov bez potreby výmeny kotúča, teda získate produkt 2v1. Je vhodný na materiály, ako sú rozličné prírodné kamenné dlažby alebo keramické materiály s hrúbkou menšou ako 25 mm. Vysoká kvalita kotúča a čepeľ SUPERPRO je predpokladom pre dosiahnutie čistého a kvalitného rezu a opracovania povrchu. Táto funkčnosť 2v1 Vám ušetrí čas a námahu pri výmene kotúčov a ako aj pri samotnom rezaní.

Vďaka závitovému pripojeniu M14 si môžete kotúč ECD priamo pripojiť k uhlovým brúskam. Kotúč je k dispozícii v našom obchode v dvoch priemeroch: Ø115 a Ø125 mm.

Výhody kotúčov RUBI ECD 2in1 SUPERPRO

Diamantový kotúč ECD má galvanicky pokovovanú vrstvu, takže vibrácie vznikajúce počas rezania alebo brúsenia sú výrazne eliminované a tým Vám umožňuje ľahšie dosiahnuť kvalitnú a presnú povrchovú úpravu.
Rôznorodosť používaných materiálov (dlaždice, kamenina, porcelán, mramor, žula a pod.) a rôznorodé situácie vznikajúce pri obkladaní a rezaní (rovné rezy, šikmé rezy, povrchové úpravy a pod.) si vyžadujú profesionálne náradie, čo spĺňa aj tento univerzálny kotúč ECD.


A naviac, tým že je kotúč obojstranný, zvyšuje sa jeho výkonnosť a životnosť.

Video o kotúčoch RUBI ECD 2in1 SUPERPRO

Prečo nie sú všetky čepele obojstranné?

Aby bol kotúč bezpečný pri práci, jeho upevňovacie skrutky sú zapustené, čo zaručuje dokonalú rovinu na vonkajšom okraji kotúča a zároveň zaisťuje to, aby počas brúsenia nedošlo k poškodeniu skrutiek. Kvôli využitiu obidvoch strán disku obsahuje RUBI dve sady upevňovacích otvorov, pričom toto otočenie môžete vykonať iba raz!

RUBI ECD 2in1 SUPERPRO pri práci
Rezanie kotúčom ECD vľavo, brúsenie vpravo

Možno sa pýtate, že ak je obojstranný kotúč tak výhodný pre prácu, prečo ho môžeme otočiť iba raz a nemôžeme ho otáčať častejšie?

Dôvodom, prečo sa kotúč môže otočiť len raz, je nutnosť dodržania bezpečnosti, ktorú v spoločnosti RUBI berú veľmi vážne. Aby sa znížila hmotnosť kotúča a zároveň sa uľahčilo rozptyľovanie tepla vytváraného počas rezania, spoločnosť RUBI navrhla tento kotúč s držiakom z hliníka.
Ak by bola umožnená opakovaná montáž a demontáž diamantovej platne kotúča, púzdra skrutiek by nakoniec stratili potrebný krútiaci moment a počas používania kotúča by vznikalo riziko odpojenia. Z tohto dôvodu spoločnosť RUBI neponúka diamantovú platňu kotúča ako náhradu.

Spoločnosť RUBI vyrába široké portfólio diamantových kotúčov, ale kotúče ECD patria k zvlášť zaujímavým produktom vďaka ich všestrannosti, trvácnosti a šetreniu nákladov, námahy a pracovného času.

Loading

Ďalšie články

Tipy a triky ako šikovne odstrániť staré dlaždice

Keď sa rozhodnete pre rekonštrukciu domu, bytu, príp. iného priestoru, okrem úvodného plánovania je potrebné vyriešiť aj jej praktickú časť. Praktická časť rekonštrukcie začína búracou fázou, počas ktorej sa odstraňujú…

Loading